Održana tribina ,,Bezbedno i odgovorno u saobraćaju “ na Čukarici

Više od 200 učenika čukaričkih srednjih škola prisustvovalo je predavanju i praktičnoj simulaciji o bezbednosti u saobraćaju, u organizaciji Gradske opštine Čukarica i Agencije za bezbednost saobraćaja, u saradnji sa Kulturnim centrom „Čukarica“.

 

Srednjoškolci su kroz simulatore „Kosa ravan“ i „Ražanj“ imali priliku da vide koliko su sigurnosni pojas i odgovorno ponašanje važni za bezbednost svih učesnika u saobraćaju.

Tokom tribine u Tehničkoj školi u Železniku, mladi su mogli da čuju važne savete i stvarna iskustva o posledicama neodgovorne vožnje. Poseban utisak ostavilo je obraćanje Dee Đurđević, koja je govorila o svom životnom iskustvu i značaju poštovanja saobraćajnih pravila.

Srednjoškolci su pokazali veliko interesovanje, postavljajući brojna pitanja i interesujući se kako da zaštite sebe i druge kao aktivni učesnici u saobraćaju.

Tagovi:

Pročitajte još: